Kategória: Zo života BratislavyČíslo: 01/2022

Zbierka Srdce na správnom mieste pomôže tým, ktorí sami pomáhajú iným

Slovenský Červený kríž je jedna z najväčších a najaktívnejších humanitárnych organizácií na Slovensku, ktorá počas svojej existencie už rôznym spôsobom podporila státisícom občanov (pričom aj zachránila životy). V živote však platí, že aj tí, ktorých profesiou je pomáhať, občas radi privítajú pomoc. A preto sa spoločnosť Lidl rozhodla zorganizovať verejnú zbierku pre náš Červený kríž, ktorej cieľom je získať prostriedky na kúpu špeciálnych áut do krízových situácií.
 
Samotný Lidl prispel sumou 100 000 eur a od apríla môžu aj samotní zákazníci ukázať, že majú srdce na správnom mieste, ako znie aj názov zbierky. Čo treba urobiť? Je to jednoduché. Stačí, ak si pri pokladnici zákazníci zakúpia špeciálnu nálepku v hodnote 50 centov. Celý výťažok, čiže 100 percent výnosu z predaja nálepiek, poputuje na podporu Slovenského Červeného kríža.
 
„Ostatné roky nám ukazujú, aké dôležité je byť pripravený na krízové situácie a vedieť adekvátne reagovať. Cielená podpora spoločnosti Lidl môže našu krízovú pripravenosť posilniť. Vďaka vybaveniu špeciálne zameranému na krízové podmienky budeme môcť spolu s našimi dobrovoľníkmi i zamestnancami efektívnejšie prispieť k zmierňovaniu následkov mimoriadnych udalostí,“ povedala generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža Zuzana Rosiarová Kesegová.
 
Slovenský Červený kríž má za sebou desiatky rokov skúseností a tisíce dobrovoľníkov, čo ocenili aj v spoločnosti Lidl. „Či ide o prírodné katastrofy, havárie, pandémiu, alebo utečeneckú krízu, dobrovoľníci z Červeného kríža sú vždy na mieste pripravení pomáhať. Cieľom zbierky Srdce na správnom mieste je umožniť tým, ktorí pomáhajú, aby ich pomoc bola ešte rýchlejšia a efektívnejšia,“ vysvetlila ideu zbierky Zuzana Sobotová, senior konzultantka pre CSR projekty v Lidli.
 
Dodávame, že diskontná predajňa 
v súvislosti s vojnou na Ukrajine už prispela Slovenskému Červenému krížu sumou 250 000 eur na podporu humanitárnej činnosti.
 
Autor: lk
Foto: Lidl 
 

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising