Kategória: Zo života BratislavyČíslo: 01/2024

Za dva dni vyše 350 podujatí

Rozmanité a krásne. Tak by sa dali zhodnotiť vydarené Bratislavské mestské dni 2024. Podujatie, ktoré sa koná už od roku 2003 a patrí k vyhľadávaním udalostiam v kalendári mesta, opäť prilákalo tisíce návštevníkov. A rozhodne sa bolo na čo pozerať.
 
Víkend otvorených mestských budov, otvorenie mestských brán, Dobrý trh na Panenskej, Dni otvorení dverí v Primaciálnom paláci, prehliadky cabriobusom, komentované prehliadky a výstavy, súťaž o najkrajší orech v Sade Janka Kráľa, bazár starožitností, skateboarding, parkour a Cvičko, riečne plavby, šachová akadémia, divadelné predstavenia, vystúpenia detí zo ZUŠ, energické koncerty – Orchester Jeana Valjeana a Tata Boys, EKO aktivity, nový gazdovský dvor v zoo, prehliadka zázemia Starej tržnice, vystúpenie sokoliarov na Železnej studničke a dalo by sa pokračovať azda aj na dvojstranu týchto novín.
 
Obrovské množstvo atrakcií a aktivít priniesol tradičný celomestský festival. Bola to skvelá oslava nášho mesta, ktorá priniesla spoločné zážitky pre celú komunitu.
 
Preto treba jedno veľké ďakujem odovzdať pracovníčkam a pracovníkom z Bratislavského kultúrneho a informačného strediska (BKIS), keďže s organizáciou a realizovaním podujatia mali skutočne množstvo práce. Výsledok však stál za to.
 
Uznanie si zaslúži snaha prepojiť mesto s jeho jednotlivými časťami. Bohatý kultúrny program sa totiž konal na rôznych miestach. Mali sme tak možnosť vzhliadnuť aj viacero menších formátov v rôznych mestských častiach Bratislavy.
 
Sumárne sa zapojilo 14 mestských častí, 15 mestských organizácií a ďalších partnerov, pričom počas dvoch dní sa v Bratislave konalo viac ako 350 (!) podujatí.
 
Otvorenosť
Nosnou témou tohto ročníka bola otvorenosť. Lebo otvorenosť – či už k novým myšlienkam, nápadom, ale aj k sebe navzájom či k pocitom a potrebám – je niečo, čo v našich životoch nevyhnutne potrebujeme.
 
„Krásny zážitok. Bratislavské mestské dni sú pre mňa o komunite, o stretnutiach, rozhovoroch, o tom, že sme tu spolu,“ komentoval tohtoročné Bratislavské mestské dni primátor mesta Matúš Vallo.
 
Príznačne zhodnotila akciu jedna 
z návštevníčok, pani Emília. „Počas týchto dní som si opäť uvedomila, ako sa tu máme dobre a aké super mesto máme. Som naozaj rada, že bývam v Bratislave.“
 
Autor: rb
Foto: Facebook
 

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising