Kategória: Zo života BratislavyČíslo: 01/2022

Na Kamzíku vyrastie nový rodinný cyklopark

Na nevyužívaných pozemkoch v blízkosti existujúcich trailových dráh Bike parku Koliba a lanovky, ktorú aktívne využívajú aj bajkeri, vznikne cykloareál. Malo by sa tak udiať už nasledujúcu jeseň. Nový cyklistický park bude určený predovšetkým pre rodiny s deťmi.
 
„Spoločne s miestnymi nadšencami vytvárame miesto, kde budú celé rodiny tráviť voľný čas a rozvíjať svoje športové zručnosti spoločne, zmysluplne, v pohybe a na čerstvom vzduchu krásnej novomestskej prírody,“ informoval na sociálnej siete starosta mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Rudolf Kusý.
 
Cykloareál bude mať tri zóny: dual pumptrack a tréningové skoky; park zručnosti s pevnými aj premiestniteľnými prekážkami; obslužnú a oddychovú zóna.
 
Za projektom stoja občianske združenia Bajkslava, Detský športový klub, Karpaty kids a bajkula, s. r. o. Mestská časť Nové Mesto prispela dotáciou 5 000 eur, pričom poskytuje prenájom pozemku za symbolické euro ročne.
 
Verejnosti bude rodinný cyklopark Kamzík po jeho dokončení prístupný zadarmo.
„Verím, že všetko pôjde hladko 
a stretneme sa tu na bicykloch už túto jeseň,“ poznamenal starosta Kusý.
 
Užitočný projekt
Podľa slov Evy Uhliarikovej, predsedníčky občianskeho združenia Bajkslava, nový cyklopark veľmi vhodne doplní už jestvujúcu športovú infra-
štruktúru v danej oblasti.
 
Aktivistka ocenila aj podporu samosprávy vo veci nájomnej zmluvy, respektíve pridelenia prvej dotácie na vznik tohto projektu. „Umožní nám to začať s prvými úpravami zdevastovaného pozemku tak, aby čo najskôr bol tento priestor zaujímavý a bezpečný pre športovanie. Na jeho celkovú realizáciu budeme potrebovať ďalšie prostriedky, rozpočet predpokladá ešte ďalších 50 000 eur, ktoré sa v súčasnosti snažíme získať najrôznejšími spôsobmi. Ale dáme to, to môžem za túto partiu, ktorá sa do projektu pustila, sľúbiť,“ pozitívne zakončila E. Uhliariková.
 
 
Autor: bp
Foto: Facebook – Rudolf Kusý 

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising