Kategória: Životný štýlČíslo: 06/2015

Máte chuť na dobré víno? A niečo chutné k tomu?

 
Mnohí z nás prežijeme deň rýchlym tempom. O to viac potrebujeme vypnúť, najlepšie v príjemnom prostredí. K príjemnej pohode patrí aj pohár dobrého vína, ktorý vám naservíruje ochotná obsluha. Plus niečo navyše – raňajky, obľúbené tapasy, francúzske delikatesy, lahodné čerstvé polievky či chrumkavé šaláty. Toto všetko na vás čaká vo WINE BAR & TAPAS v ružinovskom Obchodnom centre RETRO na Nevädzovej ulici.
 
Láska ku gastronómii
Myšlienka podniku, ktorý vám ponúkne príjemnú atmosféru na prežitie celého dňa, sa rodila dlho. Ako vysvetľuje Juraj Jonáš, jeden z majiteľov podniku: „Gastronómii sa venujeme už veľa rokov. Spočiatku sme začínali s dovozom a distribúciou slovenských i zahraničných kvalitných vín. Postupne sme k tomu pridali výberové pravé šunky zo Španielska a z Talianska. Neskôr i dobrú kávu a francúzske delikatesy. Dnes vo WINE BAR & TAPAS nájdete pod jednou strechou kvalitné vína i výborné jedlo.“
 
Prežite celý deň tam, kde vám je dobre
Filozofiou WINE BAR & TAPAS je vytvoriť vám prostredie, kde sa cítite dobre po celý deň. Máte radi dobrú kávu? Ste na správnej adrese. Tu vám navyše ponúknu aj chutné raňajky (od klasiky ako miešané vajíčka cez tradičné anglické raňajky, maslové croisanty až obľúbené fit raňajky s domácim jogurtom a müsli). Je čas obeda? V ponuke sú lahodné domáce polievky, zapekané panini, čerstvé chrumkavé šaláty (napr. s výborným syrom či lososom). Celý deň ste strávili v práci a večer si chcete oddýchnuť? Opäť ste na správnom mieste. V ponuke je viac ako 400 druhov kvalitných slovenských i zahraničných vín. Keď sa poobzeráte okolo seba, zistíte, že ste vlastne vo vínotéke.
Apropo, víno. Niekto si rád dá jeden pohárik kvalitného vína (tu vám otvoria prakticky akúkoľvek fľašu a môžete si dopriať i jeden pohár), niekto si víno vychutná rád doma. Radi vám fľašu aj pekne zabalia.
 
Maškrtné jazýčky si pochutnajú pri víne aj na nejakej dobrote. A tu sa dostávame k rôznym špecialitám podniku (francúzske delikatesy ako zajačie teriny či kačacie paštéty značky Edouard Artzner), ručne, pred vami krájané kvalitné španielske a talianske sušené šunky, no najmä aj u nás čoraz obľúbenejšie tapas.
 
 
 
Čo sa dnes pije
 
Čile – Colchagua Valley
Viňa Montes. Ochutnajte prémiové víno Alpha Cabernet Sauvignon, ktoré patrí k najcennejším exportným vínam z Čile.
 
Taliansko – Toskánsko
Frescobaldi. Táto slávna rodina vyrába a predáva vína už 750 rokov. Náš tip je červené víno Brunello di Montalcino Castel Giocondo.
 
Francúzsko – Côtes de Rhône
Delas. Odporúčame Chateauneuf du Pape Haute Pierre AOC.
 
Nový Zéland – Marlborough
Babich. Prvú fľašu vyrobil Josip Babich v roku 1916. Dnes je Sauvignon Blanc Classic najobľúbenejším a najpredávanejším novozélandským vínom na Slovensku.
 
Slovensko
Mrva & Stanko. Slovenský výrobca, známy svojou stabilnou kvalitou. Päť vín z jeho produkcie sa dostalo medzi 1 000 najlepších vín sveta 2015.
 
 
 
Čo „tapas“ znamená?
 
Slovom tapas sa pôvodne označovali všetky malé jedlá, ktoré sa konzumujú medzi obedom a večerou. Je to vlastne malá chuťovka, ktorá sa podáva vždy k poháriku vína. Tapas je obľúbený na menších stretnutiach priateľov, aby spolu podebatovali o udalostiach dňa. Tapas môžu byť studené, teplé, prípadne aj vo forme omáčok, do ktorých sa namáča pečivo alebo iné tapas.
 
Kráľovský vynález
Španielsky kráľ Alfonso XIII. sa vraj pri jednej zo svojich ciest zastavil v hostinci a chcel sa občerstviť pohárom vína. Hostinský mu ho doniesol, no pohár bol prikrytý plátom šunky. Kráľ sa začudoval, čo robí šunka na pohári. Hostinský sa ospravedlňoval a povedal, že fúka vietor a on sa bál, že kráľovi do vína nafúka piesok, tak použil šunku ako veko, teda tapa, z čoho pramení slovo tapas.
 
Vo WINE BAR & TAPAS vám ponúknu rôzne druhy tapas: tekvicové, s výbornými salámami a šunkami, s lososom, krevetami či kozím syrom. Tapasy vám radi zabalia so sebou (k tomu napríklad aj kvalitnú šunku či niečo z francúzskych delikates).
 
 

 

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising