Kategória: OC RetroČíslo: 5/2018

V Ružinove sa udomácňuje ďalšia sympatická tradícia

 

Predstavu o tom, ako príjemne straviť víkend, má zaručene každý inú. Je však sympatické konštatovať, že v Ružinove je čoraz viac nadšencov športu a navyše čím ďalej viac je tých, ktorí si spájajú predstavu príjemného víkendu so športom.
 
Práve vďaka nim sa tento rok uskutoční už tretí ročník bežeckého podujatia RETRO RUN. Minulý rok sa na tomto športovom dnia zúčastnilo vyše tisíc aktérov. Bežali sa trate na 5 a 10 kilometrov, deti súťažili už tradične na atletickom ovále Základnej školy Nevädzová a v priestoroch fitnesscentra v OC Retro sa odohrávali napínavé súboje v prvom ročníku amatérskej súťaže Cross Challenge. Toto zloženie športového programu sa zjavne osvedčilo a záujem o účasť na tohtoročnom RETRO RUN dni sa rozbehol od prvého dňa spustenia online registrácie.
 
V sobotu 26. mája sa uskutoční už tretí ročník behu Retro RUN. Pre všetkých bežeckých nadšencov bude pripravená trať v troch dĺžkach a to 3 km, 5 km  a 10 km. Rovnako ako po minulé roky aj tentoraz sú pripravené detské behy a amatérsky CROSS  CHALLENGE.
 
Podujatie je už tradične organizované pod záštitou starostu MČ Ružinov Dušana Pekára, ktorý preteky odštartuje presne o 9.30 hod. Patrónmi podujatia sú naše najúspešnejšie lyžiarky Veronika Velez-Zuzulová a Petra Vlhová, no a už tradične Adam a Andreas Žampovci.
 
Tento rok sa organizátori rozhodli pridať k májovému behu novinku – jesenný nočný beh Retro Night RUN, ktorý sa bude konať 5. októbra 2018. Účastnícka medaila sa tak bude skladať z dvoch častí a je na každom bežcovi, či sa rozhodne získať obe.
Určite sa oplatí počkať na žrebovanie bežeckej tomboly, kde bude hlavnou výhrou bicykel Wilier Trieestina 501 XN v hodnote 2 600 eur, víkendový pobyt v hoteli Galileo na Donovaloch, športové oblečenie od spoločnosti ADIDAS a mnoho ďalších 
vecných cien.
 
Pre víťazov v každej kategórii sú pripravené hodnotné a atraktívne ceny. Každý účastník podujatia sa môže tešiť na bohatý štartovný balíček, ktorý bude okrem iného obsahovať kredit 6 eur na využitie služieb v športovom centre Retro sport & wellness, ročné predplatné mesačníka PC REWUE a veľa iných skvelých vecí od sponzorov. Aj tentoraz sa pre všetkých chladí obľúbené pivo RETRORANER, ktorý opäť špeciálne pre túto príležitosť uvarí Donovalský pivovar.
Výťažok z podujatia už každoročne putuje na charitatívne účely. V minulých rokoch boli takto venované finančné prostriedky Organizácii muskulárnych dystrofikov a Lige proti rakovine. Tento rok bude finančná podpora venovaná projektom RATA centra, ktoré pomáha deťom s autizmom a inými vývinovými poruchami. Patrónom tejto spolupráce je Ján Mečiar z TV JOJ.
 
Všetci ste vítaní. Poďte behať, povzbudzovať, zabaviť sa a zoznámiť sa so zaujímavými ľuďmi, nájdite si čas, ktorý strávite ako 
rodina spoločne. 

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising