Kategória: OC RetroČíslo: 03/2016

OC Retro oslávilo 5. narodeniny

Krátko pred záverom školského roku oslavovalo OC Retro svoje piate narodeniny. Ako sme si už zvykli po iné roky, bola to opäť výborne pripravená akcia. Tentoraz sa oslavy niesli v duchu športu a zábavy.

Organizátori pripravili pre všetkých športuchtivých Ružinovčanov príjemný bežecky okruh ulicami Ružinova, na ktorom sa bežala trať 5 a 10 km. Pre malých a najmenších boli pripravené bežecké disciplíny na tartanovom ovále ZŠ Nevädzová. V hlavnej kategórii mužov a žien zvíťazili napokon na 5-kilometrovej trati Romana Komárňanská a Lukáš Dóka a „desiatku“ vyhrali Petra Černáková a Gabriel Švajda.

Vďaka krásnemu slnečnému dňu a štedrým partnerom sa podujatie naozaj vydarilo. Pre deti bol pripravený plný areál zábavy, pre dospelých ochutnávky jedál, vín či predvádzacie jazdy automobilov BMW. Všetkým sa o veselú náladu postarala hudobná kapela Smola
a hrušky, no mladých najviac potešilo vystúpenie Celeste Buckingham. Podujatie malo i charitatívny rozmer. Dražili sa dresy našich futbalistov Marka Hamšíka a Martina Škrtela, hokejka od Mira Šatana či tenisová raketa od Daniely Hantuchovej. V dražbe sa vyzbieralo spolu 800 eur a OC Retro pridalo ďalších 800 eur. Spolu sa teda odovzdalo 1 600 eur OZ Organizácia muskulárnych dystrofikov, ktoré boli použité na organizáciu detského tábora pre imobilné deti
v Čičmanoch.

Organizátori sa chcú touto cestou poďakovať všetkým partnerom a pomocníkom, ktorí pomohli pri príprave tohto pekného dňa. Už teraz sa tešíme na nastávajúci 2. ročník podujatia Retro Run.

A pre tých, ktorí by si chceli vyskúšať Ružinovský bežecký okruh mimo súťaže, organizátori umiestnili pred OC Retro tabuľu s traťou
5 km okruhu. Tak trénujte a budúci rok sa uvidíme na štarte!