Kategória: Kultúra a relaxČíslo: 03/2017

Recepty / September

Plnený kapustový list

Potrebujeme:
1 ks väčšej kapusty, 400 g mletého mäsa, 100 g cibule, 100 g ryže, 
1 vajce, biele mleté korenie, červenú mletú papriku, vegetu, olivový olej
 
Ako postupovať:
Cibuľu osmažíme na oleji a pridáme mleté mäso dochutené korením. Dusíme za stáleho miešania, kým sa voda neodparí. Necháme vychladnúť a pridáme vajce s uvarenou ryžou. Kapustové listy sparíme vriacou vodou a plníme ich zmesou. Po naplnení kapustový list zvinieme, zviažeme a varíme pod pokrievkou spolu s najemno posekanými zvyšnými kapustovými listami. Dusíme na miernom ohni 45 minút. Podávame so zemiakmi.
 
 
 
Domáce lokše
 
Potrebujeme:
500 g zemiakov, 200 g hladkej múky, soľ
 
Ako postupovať:
Uvarené zemiaky v šupke necháme vychladnúť, ošúpeme a postrúhame najemno. Pridáme múku, soľ a vypracujeme cesto. Ak by sa nám zle vypracovávalo, môžeme pridať trochu vody. Cesto vyformujeme do valca a rozdelíme na menšie kúsky. Každý kúsok rozvaľkáme do kruhu s hrúbkou 1 – 2 mm. Popicháme vidličkou a nasucho opečieme na panvici z oboch strán. Upečené potrieme kačacou masťou.
 
 
 
Tvarohový koláč
 
Náplň: 1 balíček vanilkového cukru, 2 tégliky tvarohu, cukor podľa chuti, trocha mlieka, 2 vajcia
 
Cesto: 1 hrnček cukru, 1 vajce, 1 balíček prášku do pečiva, ½ hrnčeka vlažnej vody, ½ hrnčeka oleja, 2 hrnčeky polohrubej múky
 
Ako postupovať:
Vajce vyšľaháme s cukrom, pridáme olej, vodu a múku zmiešanú s práškom do pečiva. Vymiešame na redšie cesto. Z tvarohu, vajec, cukru a mlieka rozmiešame náplň. Cukor dáme podľa chuti a mlieka toľko, aby bola náplň redšia. Plech vystelieme papierom na pečenie a vlejeme 2/3 cesta. Na cesto nalejeme tvarohovú náplň a zalejeme zvyškom cesta. Do tvarohu môžeme zamiešať aj ovocie. Pečieme v rozohriatej rúre do zlatista, necháme vychladiť a môžeme podávať.
 

 

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising