Snehová nádielka nás poriadne potrápila

 

Husté sneženie v novom roku skomplikovalo život obyvateľom Bratislavy, Ružinova nevynímajúc. Počasie narobilo vrásky na čele nejednému vodičovi, ale aj peším. Mimoriadne komplikovaná situácia na cestách či premoknuté topánky v takýchto dňoch nie sú raritou, ale skôr každodenným „zážitkom“.
 
Samozrejme, aj zimná údržba má svoje limity. V čase najväčšej krízy nasadil Ružinovský podnik verejno-prospešných služieb zimnú pohotovosť – 100 ľudí počas celého dňa.
 
Ako informoval starosta Ružinova Martin Chren, zvolal aj veľkú poradu kvôli hustému sneženiu. Na cestách bolo 5 sypačov, riešia sa posypové vozíky. Starosta zároveň schválil nákup štyroch áut na rozvozy zamestnancov. Ako sa vyjadril – všade, kde sa dá, sa snažia vyjsť v ústrety a predísť kalamitnej situácii. Pravdou je, že už v októbri súčasný starosta upozorňoval, že Ružinov vôbec nie je pripravený na zimu.
 
V máji tohto roka vstúpila do platnosti tzv. chodníková novela. Obce sú povinné zabezpečiť schodnosť chodníkov na jej území – teda už aj tých, o ktoré sa doteraz starali majiteľa priľahlých nehnuteľností. Pre Ružinov to znamená, že sa musí postarať o desiatky kilometrov chodníkov navyše.
 
Buďte opatrní!
V tomto počasí odporúčame všetkým vodičom, aby si dávali veľký pozor na cestách. Povrch vozoviek je totiž vlhký až mokrý, na mnohých miestach hrozí poľadovica, čím výrazne stúpa riziko dopravných nehôd. O to viac platí staré známe, že pomaly ďalej zájdeš. Takisto opatrnosť na mieste je pre chodcov, špeciálne pre našich seniorov či rodiny s malými deťmi. Nie je nič horšie, ako pokaziť si začiatok nového roka návštevou u chirurga kvôli prílišnej uponáhľanosti.
 
Zriadili horúcu linku
V súvislosti s nepriaznivým počasím bola zriadená aj horúcu linka – telefón a e-mail, kde sa dá nahlásiť kritická situácia na chodníkoch. „Hlavné mesto zriadilo pre prípad zhoršených poveternostných podmienok ako ľad, sneh a pod. horúcu linku, kde občania môžu nahlasovať aktuálne podnety. Bratislavské telefónne číslo (02) 59 356 777 je k dispozícii v čase od 7.00 h do 19.00 h. Poskytnúť informácie o stave ciest a chodníkov vo svojom okolí môžete aj na adrese zima@bratislava.sk.“
 
 
red
Foto: ilustračná foto

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising