Ružinovská zabíjačka s ekologickými pravidlami

 

Najbližšia Ružinovská zabíjačka sa uskutoční v sobotu 2. februára od 10.00 do 16.00 v Parku Andreja Hlinku v Ružinove. Platiť na nej budú nové, ekologické pravidlá.
 
Dá sa napísať, že Cultus Ružinov vyhlásil vojnu jednorazovým plastovým obalom. Každý predajca jedál a nápojov bude musieť na Ružinovskej zabíjačke používať riady určené na opätovné použitie (kompostovateľné riady).
 
Pod pojmom kompostovateľný riad sa rozumejú napríklad riady z palmových listov, cukrovej trstiny, celulózy, rastlinného škrobu, papiera, drevenej dyhy a podobne. Zároveň bude platiť, že všetky odpady sa budú separovať.
„Radi by sme Ružinovčanov poprosili o pomoc – ak náhodou uvidíte, že vám jedlo servírujú do iných ako týchto nádob, dajte nám vedieť a budeme to riešiť,“ informuje na oficiálnej webovej stránke miestna časť Bratislava-Ružinov.
 
Ako funguje recyklácia eko plastov?
Recyklácia je najekologickejším riešením likvidácie bioplastového materiálu. Stať sa však môže, že bioplasty sa dostanú do prostredia omylom alebo nepozornosťou, vtedy nespôsobia žiadne škody – napríklad v porovnaní s bežnými plastmi. Za výhodu eko plastov tiež považujeme, že sa rozkladajú na prírodné zložky a teda nevyžadujú oddelený zber či iný spôsob konečného zneškodnenia (skládkovanie, prípadne spaľovanie), ako je to v prípade konvenčných plastov. Bioplasty sa začlenia do prírodného kolobehu vďaka prirodzenej degradácii.
 
Ružinovská zabíjačka sa teší popularite
Ružinovská zabíjačka alebo ak chcete Ružinovské zabíjačkové slávnosti, patrí už medzi tradičné ružinovské podujatia, ktoré sa koná skraja roka v Parku Andreja Hlinku. Akcia sa teší veľkej popularite, na svoje si prídu všetci milovníci mäsa.
Každoročne ožívajú zvyky, ktoré pripomínajú tradičné výroby zabíjačkových pochúťok. Na predaj spravidla bývajú zabíjačkové výrobky od domácich výrobkov, ako aj zabíjačkové jedlá. Súčasťou podujatia býva aj kultúrny program.
 
 
RoB
Foto: ruzinov.sk

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising