Ružinovská vianočná kvapka krvi oslavuje 10. výročie

Návštevníci Obchodného centra Retro sa 6. decembra tohto roku opäť spoja pre dobrú vec. Darovaním krvi pomôžu nemocniciam naplniť potrebné kapacity, ktorých zásoby sa míňali omnoho rýchlejšie, najmä v ťažko skúšaných časoch Pandémie koronavírusu.
 
OC Retro v spolupráci s Národnou transfúznou službou a už tradičným hlavným partnerom DM drogérie usporadúva tentoraz už desiaty ročník tohto sympatického charitatívneho podujatia, ktoré sa u Ružinovčanov teší čoraz väčšej obľube.
 
Minulý rok sa  na akcii zúčastnilo 104 dobrovoľníkov. A na ďalších čakajúcich už dokonca nebol čas, ani kapacity výjazdovej jednotky. Ružinovčania tak každý rok dokazujú svoje veľké srdce a ochotu.
 
Príďte i tento rok pomôcť vlastnou kvapkou krvi. Nikdy neviete, kto to práve môže potrebovať a pre koho to môže znamenať život.
 
Darcom krvi sa môže stať každý, kto má vek od 18 do 60 rokov a váži viac ako 50 kilogramov.
Pochopiteľne, by nemal trpieť závažným chronickým či infekčným ochorením. Darca krvi nesmie byť nositeľom vírusu HIV a nemôže to byť osoba, ktorá prekonala infekčnú žltačku typu B a C a nesmie trpieť závažným chronickým ochorením. Odporúča 
sa, aby osoba, ktorá chce darovať krv, bola v dobrej fyzickej a duševnej kondícii, dostatočne oddýchnutá a vyspatá.
 
V deň odberu nemusíte byť nalačno. Práve naopak – je vhodné naraňajkovať sa a piť veľa tekutín.
 
Vedeli ste, že darovaním krvi pomáhate aj sebe? 
Váš organizmus  totiž trénujete na prípadné stresové situácie spojené so stratou krvi. Darovanie krvi prispieva i k celkovej regenerácii organizmu. Úbytok krvi po darovaní totiž vyprovokuje organizmus k tvorbe nových, neopotrebovaných krviniek. Odborníci hovoria dokonca i o celkovom „omladnutí“ organizmu darcu.
 
Všetky podrobnejšie informácie o tom, kto môže darovať krv, čo robiť pred odberom a ako prebieha samotný odber, nájdete na www.rvkk.sk.
 
Samotná akcia sa začne v utorok 6. decembra 2022 od 8.30 ráno a potrvá do 12.00.
Vďaka nášmu stabilnému partnerovi a podporovateľovi – spoločnosti DM Drogerie, nájdete už tradične odberné výjazdové pracovisko v OC Retro na 1. poschodí v doškoľovacích priestoroch DM Drogerie.
 
Pomôžte aj vy zachrániť niekomu život! Nikdy neviete, kedy ju môžete potrebovať aj vy.
 
Autor: Redakcia

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising