Ružinovská poliklinika s nadštandardným dôležitým vybavením

 

Dobrá správa pre všetkých pacientov. Ružinovská poliklinika v Bratislave má od konca januára nové špičkové centrum magnetickej rezonancie. Ide o jedno z najmodernejších centier na Slovensku so silou 1,5 tesla.
 
„Prístroj, ktorým je naše pracovisko vybavené, nám ponúka nadštandardnú kvalitu obrazu a zároveň poskytuje mnoho špeciálnych aplikácií, ktoré využijeme pri rýchlejšej a presnejšej diagnostike,“ pochválila si Patrícia Lakomá, primárka nového pracoviska.
 
Podľa Barbory Kováčovej zo spoločnosti Pro Diagnostic Group, ktorá prevádzkuje centrum, moderné vybavenie umožní presnejšiu diagnostiku mozgu. Technológia prístroja totiž ponúka vysokú kvalitu obrazu a zobrazovacej diagnostiky, a práve to spôsobuje rozšírené neurologické zobrazovanie mozgu pre precíznejšiu diagnostiku. Zároveň zariadenie poskytne špecifické vyšetrenia cievneho a pohybového systému, hrudníka, panvy či brušnej dutiny. Digitálna technológia umožňuje aj zobrazenie lézií chrupavky, šliach, väzov či kostnej drene. Rovnako kompletnú diagnostiku ženských orgánov a patologických zmien prostaty.
 
Ďalšími výhodami je kratší vyšetrovací čas, vyšší komfort či dokonca možnosť vyšetriť aj pacientov s hmotnosťou až do 250 kilogramov.
 
Kedy sa používa magnetická rezonancia?
Dnes ide už o štandardnú zobrazovaciu metódu, ktorá má veľký prínos v tzv. diferenciálnej diagnostike. Čiže v prípadoch, keď treba u pacienta odlíšiť diagnózy s podobným klinickým obrazom. Vyšetrenie sa indikuje v prípadoch, keď treba detailnejšie nahliadnuť na vzniknutý problém z diagnostického hľadiska a bez invazívneho zásahu.
 
 
RoB
Foto: magnetickarezonancia.sk
 

 

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising