Po dvoch rokoch opäť spolu - Retro run

Športové podujatie s názvom RETRO Run netreba nijak zvlášť predstavovať. Pred nástupom pandémie koronavírusu sa tešilo veľkej obľube medzi Ružinovčanmi všetkých vekových kategórií. Žiaľ, korona zastavila na dva roky i toto podujatie. O to väčšiu radosť majú organizátori, ktorí s nadšením konštatujú návrat veľkých i malých bežcov do ulíc Ružinova i na ovál Základnej školy na Nevädzovej ulici.
 
 
Po dvoch rokoch korony si teda môžeme konečne opäť spolu zabehať! 
 
Organizátori z Retro Sport & Wellness pripravili pre všetkých milovníkov behu v sobotu 28. mája 2022 už piaty ročník RETRO RUNU. Zabehať si môžu tradične všetci – od tých najmenších, až po staršie skúsené ročníky. 
 
Tentoraz organizátori pripravili podujatie v novom, ekoštýle. Čo to znamená? „Počas celého podujatia sa budeme snažiť minimalizovať odpad, a aj ten, ktorý vznikne, poctivo vytriedime. Plastovým fľašiam v cieli už odzvonilo a na našej občerstvovačke nenájdete žiadne balené potraviny, všetko bude čerstvé, chutné a z lokálnych zdrojov. Každého bežca čaká v štartovacom balíčku aj bežecký pohárik, ktorý je vyrobený z BPA free silikónu a v cieli vám poslúži na občerstvenie. Nezabudnite si ho so sebou vziať na trať,“ vysvetľuje riaditeľka pretekov Lucia Škultétiová. „Zoberte svojich kamarátov, kolegov, rodinu a príďte spraviť niečo pre seba a pre svoje zdravie. Na jednotlivcov i tímy čaká beh na 5 km a 10 km tratiach. A nebudú chýbať ani detské behy. Skrátka, bude veselo.“ 
 
Hlavnými partnermi podujatia sú VÚB, VUJE a Retro Sport & Wellness. Podujatie sa koná pod záštitou starostu MČ Ružinov Martina Chrena, ktorý preteky aj odštartuje. 
 
EKO ambasádormi podujatia sú Alexandra Madrová z organizácie PLANET LOVER, Michal Szabo a Juraj Bača – navyše aj v úlohe moderátora. Ambasádormi športového podujatia musia byť, samozrejme, športovci, a tak tento rok privítame Adama a Andreasa Žampovcov. 
 
Pre víťazov v každej kategórii sú pripravené hodnotné a atraktívne ceny. Každý účastník podujatia sa môže tešiť na štartovný balíček. Nájde v ňom kredit 6 eur na využitie služieb v športovom centre Retro Sport & Wellness, ročné predplatné magazínu NEXTECH a veľa iných skvelých vecí od sponzorov.
 
Ako je už peknou tradíciou, každoročne časť štartovného putuje na podporu sociálne a zdravotne hendikepovaných. Tento rok sa organizátori rozhodli podporiť RATA centrum, a tak euro z každého štartovného a rovnako i výťažok zo zbierky, ktorá bude prebiehať počas preberania štartovacích balíčkov, odovzdajú práve tomuto terapeuticko-vzdelávaciemu centru pre deti s poruchami autistického spektra, ADHD a inými vývinovými poruchami. 
 
„Všetci ste u nás v RETRE vítaní. Poďte si spolu zabehať, povzbudzovať, zabaviť sa a zoznámiť sa so zaujímavými ľuďmi, nájdite si čas, ktorý strávite ako rodina spoločne. A v pozadí všetkého bude tiež EKO myšlienka na to, že by sme sa obmedzovaním či triedením odpadkov aj vo svojich domácnostiach mohli správať zodpovednejšie k našej planéte,“ pozývajú s úsmevom organizátori.
 
„Všetky potrebné informácie nájdete na www.retrorun.sk. Tešíme sa na vás.“
 
Tím RETRO RUN
 

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising