Nová škola na Medzilaboreckej ulici

Mestská časť Ružinov získala grant v hodnote 2,7 milióna eur na výstavbu novej budovy školy a telocvične v areáli ZŠ Medzilaborecká.
 
Čiastočne sa tak zmierni problém s kapacitami školských zariadení. „Vyše 50 rokov v Ružinove nepribudla žiadna nová základná škola, no zato pribudlo vyše 30-tisíc obyvateľov. Je to už druhý zo štyroch projektov rozširovania školských kapacít, na ktorých od nuly tretí rok pracujeme,“ vysvetlil na sociálnej sieti starosta Ružinova Martin Chren.
 
V súčasnosti je za plotom školy čulý stavebný ruch. Postavená je konštrukcia budovy a postupne sa mení aj okolie. „Som rada, že sa v tomto smere kompetentní zmobilizovali a začali konať. Umiestniť dieťa do školy začína byť problematické, preto verím, že nastane aspoň aký-taký posun. Stojí to aj za zvýšenú hlučnosť, ktorá z času na čas zo stavby zaznie,“ povedala okoloidúca Ružinovčanka Martina, ktorá býva neďaleko školy.
 
Okrem tohto projektu sa mestskej časti podarilo získať a sprevádzkovať budovu v areáli gymnázia na Tomášikovej, rozšírili sa kapacity ZŠ na Ostredkovej, no a naplánovaná je aj prístavba budovy v rámci ZŠ Vrútocká.
 
„Za výsledkami je úžasná práca našich tímov z investičného oddelenia a z projektovej oblasti, ktorým za to patrí obrovská vďaka, rovnako ako prednostovi úradu Pavlovi Balžankovi, ktorý celý proces koordinuje a vedie. Rovnako treba poďakovať perfektným ľuďom z Bratislavského samosprávneho kraja, ktorí nás celým procesom prípravy žiadostí o eurofondy sprevádzali od prvého dňa a urobili neuveriteľný kus roboty v boji za náš kraj,“ uzavrel Martin Chren.
 
Autor: ft
Foto: ft

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising