Letisko zvyšuje frekvenciu letov do prestížneho Dubaja

Ak ste doteraz váhali s návštevou metropoly Spojených arabských emirátov, máte dobrý dôvod tento nápad opäť zvážiť. Namiesto jedného leteckého spojenia týždenne sa totiž do Dubaja a naspäť dostanete z Bratislavy už dvakrát za týždeň. 
 
Všadeprítomný luxus, honosné hotely, neopakovateľná moderná architektúra, do neba sa týčiace mrakodrapy a kvalitné pieskové pláže. Úprimne, kto by odolal? Do Dubaja ročne smerujú boháči z celého sveta a vy sa 
k nim môžete pridať. Letisko ponúka od polovice apríla tohto roka vyššiu frekvenciu letov do tejto takzvanej „perly zálivu“ so zhruba 1,6 miliónmi obyvateľov. 
 
Ako na to?
Letecké spojenie zabezpečuje česká spoločnosť Smartwings. Ceny leteniek sa pohybujú v sume od 172 eur a možno ich zakúpiť priamo cez stránku www.smartwings.com alebo cez cestovné kancelárie. Pravidelná letecká linka funguje každú nedeľu ako doposiaľ a po novom sa k nej pridala aj streda. To umožňuje využiť nielen príležitosť stráviť v Dubaji celý týždeň, ale pre zaneprázdnených ľudí sa konečne ponúka možnosť zažiť v tomto magickom meste aj predĺžený víkend.
 
Tipy na itinerár
Najväčším lákadlom posledných mesiacov bola výstava EXPO Dubaj. Tá sa však v marci tohto roka skončila. Netreba mať však hlavu v smútku. Dubaj má aj stále zaujímavosti. K nim patrí napríklad svet zábavy v púšti s názvom Dubailand. Ten ponúka lyžiarske svahy, pretekársky motoristický okruh, ekopark a najväčšie nákupné centrum na svete. Každý, kto mieri do tejto metropoly, musí navštíviť aj ikonickú stavbu arabského polostrova Burdžal-Arab. Tento luxusný 321-metrový sedemhviezdičkový hotel bol postavený v roku 1999 v tvare plachetnice. Pýši sa nádhernou vyhliadkou, ktorú turisti jednoducho nemôžu obísť. Hotel je v interiéri plný zlata a mramoru a noc v ňom stojí od závratných 2 000 do 8 300 eur.
 
Letisko majú Ružinovčania na dosah 
Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s. (BTS) je najväčším letiskom v Slovenskej republike. Nachádza sa 9 km od centra hlavného mesta Bratislavy, v katastri mestskej časti Bratislava-Ružinov. Pred tzv. koronakrízou zaznamenávalo letisko historické rekordy v počte odbavených cestujúcich ročne, ktoré dosahovali 2 až 2,3 milióna cestujúcich za rok. Z dôvodu krízy spôsobenej pandémiou koronavírusu vybavilo letisko v roku 2021 spolu 480-tisíc cestujúcich, odbavilo takmer 20-tisíc ton leteckého nákladu a zaznamenalo 17 831 pohybov lietadiel.
 
Autor: red
Foto: ilustračné foto

 

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising